Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1-3 dni
EAN: WP-KLEPSYDRA
Wysyłka od: 9.90 PLN

Klepsydra na Tablicę Manipulacyjną - Szum piasku

Przykuje uwagę każdego brzdąca! Ruchomy element pozwala ćwiczyć koordynację oko-ręka. Dziecko, które obróci klepsydrę, zaobserwuje ruch ziarenek w jej środku. Chętnie sprawdzi czy kolejny obrót spowoduje takie samo poruszenie ziaren.


Dzięki takim testom maluch uczy się działań przyczynowo-skutkowych. Odkrywa, że to jego działanie spowodowało przysypanie się piasku. Daje to dziecku poczucie sprawczość i buduje jego pewność siebie
Dodatkowym atutem jest delikatny dźwięk przesypującego się piasku, który stymuluje zmysł słuchu.

Starsze dzieci mogą wyobrazić sobie, że klepsydra to pokrętło przenoszące je do zaczarowanego świata baśni lub gdzie tylko zaprowadzi je wyobraźnia :)

 


Instrukcja montażu krok po kroku

 1. Połóż klepsydrę w wybranym miejscu na tablicy i upewnij się, że podczas obracania nie będzie zahaczać innych elementów.
 2. Uchwyt z łożyskiem połóż do góry otworem, aby schować w nim główkę wkrętu. Przykręć uchwyt z łożyskiem na tablicy manipulacyjnej na środku miejsca przeznaczonego dla klepsydry. Użyj krótszego wkrętu (3x16mm). 
 3. Włóż dwa srebrne wkręty w otwory klepsydry. Dopasuj wystające z tyłu klepsydry wkręty do otworów w uchwycie z łożyskiem i dokręć. Główki wkrętów powinny zrównać się z przednią powierzchnią  klepsydry (wkręcone zbyt mocno przejdą na wylot aż do sklejki - co uniemożliwi obracanie elementu). Gotowe!* Jeśli klepsydra nie będzie się płynnie obracać należy poluzować odrobinę wkręt od uchwytu z łożyskiem. Można w tym celu użyć śrubokrętu, aby z lepszą precyzją i dokładnością luzować uchwyt.


Film instruktażowy montażu
Parametry produktu

 • Czas montażu: 

  10 min

 • Trudność montażu: 

  Średnia

 • Wymiary: 

  12 x 7 cm

Elementy Montażowe w zestawie z Produktem

 • Uchwyt z łożyskiem: 

  1

 • Wkręt 2.9x22: 

  2

 • Wkręt 3x16: 

  1

Akcesoria przydatne do montażu

 • Bit PZ1: 

  Potrzebny. Dostępny w naszym sklepie.

 • Wkrętarka: 

  Potrzebna

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...