Wyprzedaż 10-25% do 31.01.2023r.

Dobre Tablice Manipulacyjne – czyli jak pomagamy wyjść z bezdomności

Dobre Tablice Manipulacyjne – czyli jak pomagamy wyjść z bezdomności

Od dwóch lat w Wytwórni Pomysłów bijemy się z myślami i dyskutujemy „czy mieć w ofercie gotowe Tablice Manipulacyjne?”

Z jednej strony ciągle namawiamy, aby stworzyć własny projekt i samodzielnie zmierzyć się z montażem. Daje to ogrom satysfakcji i sprawia, że możesz dobrać tablicę idealną dla swojego dziecka.  A sam montaż nie jest taki trudny 😊 I zrobienie samodzielnie zabawki dla swojego dziecka to ciekawa i inspirująca przygoda!

Z drugiej strony, jeden z naszych znajomych, kardiochirurg, Tata małego Antka i nieco starszej Zosi zwrócił nam uwagę, że on kiedy wraca po ciężkiem dyżurze – woli spędzić czas z dziećmi. Wyjść na spacer lub na plac zabaw. Wygłupiać się i śmiać. Po prostu budować relację.

Przyznaje, że szukanie „po Internetach” jak zmontować tablicę, dobierać elementy, a potem poświęcić 2 godziny na montaż to dla niego za dużo. Warto wspomnieć, że widział jak jego dzieciaki reagują na Tablicę. Jaka dla nich jest to frajda i przygoda. Mimo tego, jako kardiochirurg, dużo pracuje, więc czas z dziećmi chce maksymalnie wykorzystać na budowanie relacji.

Długo myśleliśmy jak rozwinąć ten problem. Mieliśmy różne koncepcje, aż w końcu rozwiązanie przyszło do nas samo i przyznamy szczerze, że jesteśmy ciekawi co z tego będzie.

Nasze tablicę będą pomagać wychodzić z bezdomności! ❤️

Poznaliśmy miejsce pełne dobroci. Tym miejscem jest Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta w Bydgoszczy, które prowadzi jadłodajnie dla osób bezdomnych oraz specjalny program dla osób, które chcą wyjść z bezdomności. Miejsce prowadzą siostry Albertynki.

Proces wychodzenia z bezdomności w Centrum Pomocy można podzielić na trzy etapy.

  • Krok 1: Osoba, która chce wyjść z bezdomności jest przez siostry kierowana na terapię, aby oswoić, nazwać i zmierzyć się z problemami, które doprowadziły ich na ulicę.
  • Krok 2: Po terapii osoby takie zaczynają uczyć się na nowo żyć w społeczeństwie. Szukają pracy, spłacają długi i powoli wychodzą na prostą. Przez ten cały czas mieszkają w tym centrum, w części mieszkalnej stworzonej specjalnie dla nich.
  • Krok 3: Kiedy już stają na nogi i usamodzielniają się – wynajmują mieszkanie, zdobywają coraz lepszą pracę, odbudowują relacje rodzinne. 😉

Nasz pomysł jest taki, aby osoby na drugim kroku (oczywiście te, które chcą), w ramach swojej pracy montowały Tablice Manipulacyjne.

W Centrum Pomocy w Bydgoszczy jest stolarnia, która umożliwia stworzenie na to przestrzeni. I warto wspomnieć, że osoby bezdomne to bardzo często zdolne i wrażliwe jednostki. Z potrzebą przynależności do społeczeństwa.

Praca z misją sprawi, że Panowie będą czuć się potrzebni tworząc tablice, które posłużą rozwojowi ciekawych świata maluszków. Część zysku z każdej Tablicy będzie przeznaczona dla osób bezdomnych i na utrzymanie Centrum Pomocy w Bydgoszczy. A więc kupując Tablicę – tak naprawdę kupujesz też cegiełkę dla tego dzieła.

To jest nasz pomysł, aby zapracowani rodzice możliwość zakupu gotowej tablicy od Wytwórni Pomysłów.

Każdy będzie zadowolony. 😉 Mocno wierzymy, że wspólne działanie nie ma dużo wspólnego z matematyką, ponieważ 1 + 1 to zdecydowanie więcej niż 2… 😉

Reasumując: Gotowe Tablicę Manipulacyjne w Wytwórni Pomysłów to DOBRE TABLICE, ponieważ pomagają wychodzić ludziom z kryzysu bezdomności. 😉

Ruszamy ze sprzedażą gotowych Tablic Manipulacyjnych

Na sam początek mamy przygotowane dwa projekty tablic manipulacyjnych w trzech wariantach kolorystycznych. Zebraliśmy elementy, które cieszą się największym zainteresowanie wśród dzieci i rodziców. Tak powstały nasze dwa projekty.

Wybierz kolejny produkt
2
0