Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1-3 dni
Wysyłka od: 9.90 PLN

Rzep z metalową szlufką do Tablicy Manipulacyjnej [15 KOLORÓW] - 25 cm

Produkt zainspirowany rozmową z mamą Miłosza :)

Jako rodzic małego dziecka na pewno doskonale wiesz, że wyjście z domu to skomplikowany proces logistyczny. Stwórz swojemu dziecku warunki do nauki samodzielności, a przy okazji zaoszczędź parę chwil przed wyjściem np. aby dopić łyk porannej kawy.

 

Rzep z metalową szlufką ma pomóc dziecku nauczyć się zapinania butów. Nie trudno zauważyć, że większość butów dla najmłodszych zapina się właśnie na rzep, który do pewnego wieku stanowi potężne wyzwanie dla maluszka. Zapinanie rzepu to połowa sukcesu, jest jeszcze moment przewlekania przez szlufkę.  Co powiesz na to, aby edukację zacząć od stworzenia Twojemu dziecku laboratorium do ćwiczeń na Waszej tablicy manipulacyjnej? 


W jaki sposób rzep dodatkowo wspiera rozwój Twojego dziecka? Rzep materiałowy jest z jednej strony chropowaty, z drugiej mięciutki, co daje dziecku wyjątkowe wrażenia sensoryczne. Kontynuując zabawę zmysłem dotyku poszukajcie wspólnie czegoś o inne strukturze na tablicy! 

Zabawa rzepem - rozpinanie i zapinanie na przemian - wspiera motorykę małą, koordynację oko-ręka oraz ćwiczy chwyt szczypcowy. A do tego dźwięk wydawany w trakcie tych czynności stymuluje zmysł słuchu. Instrukcja montażu krok po kroku

 1. Rozdziel dwie części rzepu.
 2. Odetnij kawałek rzepu z pętelką (miękka część) - ok. 4-5cm. Przewlecz szlufkę, złóż na pół i przywierć do tablicy używając podkładki i wkrętu.
 3. Pozostałą część rzepu z pętelką przewlecz przez szlufkę i przywierć obok prawym końcem i pętelką do góry (spójrz na zdjęcia powyżej lub film instruktażowy). 
 4. Pora na część z haczykami. Przymocuj jej lewą stronę (haczykami do góry) obok poprzedniego wkrętu.
 5. Zapnij przewleczony rzep z pętelką do rzepu z haczykami i przytnij do tej samej długości. 
 6. Rozepnij rzep i przywierć tylko dolny pasek rzepu do tablicy (ten z haczykami). Możesz odciąć jeszcze 0,5 cm tej części, aby łatwiej było łapać za górny pasek przy odpinaniu. Gotowe!* Bardzo ważne, aby wszystkie elementy z kategorii "pasmanteria" wkręcać powoli. Inaczej materiał może wkręcić się, pozaciągać - będzie wyglądał nieestetycznie. 

* Gdyby materiał wkręcił się odkręć delikatnie wkręt, naciągnij materiał raz jeszcze i przykręć ponownie.

Film instruktażowy montażu
Parametry produktu

 • Czas montażu: 

  5 min

 • Trudność montażu: 

  łatwy

 • Wymiary: 

  25 cm x 2 cm

Elementy Montażowe w zestawie z Produktem

 • Podkładka Mała: 

  4

 • Wkręt 3x12: 

  4

Akcesoria przydatne do montażu

 • Bit PZ1: 

  Potrzebny. Dostępny w naszym sklepie.

 • Wkrętarka: 

  Potrzebna

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...